Könyvajánló #1

Gyermek-és ifjúsági irodalomban igen kevés az internet-, adatvédelemmel kapcsolatos könyv, mesekönyv.

Magyar nyelven, pedig annál is kisebb a kínálat.

Így az első ajánlónál a választás egy angol könyvre esett- de igazából azért is, mert az adatvédelem témakört- ami gyerekeknek szól, ezzel a kiadvánnyal ki is lehet pipálni.

Jó szívvel ajánlom figyelmetekbe Daniel J. Solove „The Eyemonger” című könyvét, amely egy izgalmas és elgondolkodtató történet a digitális korban. Solove, aki elismert szakértője az adatvédelemnek és a technológiai jogoknak, ebben a könyvben egy színes, képzeletgazdag mesén keresztül mutatja be a gyermekek számára is érthetően a digitális világ veszélyeit és kihívásait.

A történet:

„The Eyemonger” főhőse egy különös, titokzatos lény, aki mindenhol ott van és mindent lát. Ő az, aki begyűjti az emberek legapróbb titkait is. Ahogy a történet kibontakozik, a fiatal olvasók egyre mélyebben belemerülnek a digitális megfigyelés világába, és megértik, milyen fontos az adatvédelem és a személyes információk védelme.

Miért ajánljuk?

  1. Tanulságos és időszerű téma: A könyv egy nagyon aktuális problémát dolgoz fel, amely a mai digitális korban különösen fontos. A gyermekek megtanulják, hogyan óvják meg személyes adataikat, és tudatosabbá válnak a digitális világ veszélyeivel kapcsolatban.
  2. Érthető és szórakoztató: Solove remekül ötvözi a szórakozást és az oktatást. A történet izgalmas, tele van váratlan fordulatokkal, ugyanakkor érthető módon magyarázza el a bonyolultabb fogalmakat is.
  3. Szülőknek és gyermekeknek egyaránt: A könyv ideális közös olvasmány lehet, amely jó alkalmat teremt a szülők és gyermekek közötti beszélgetésekre a digitális biztonságról és adatvédelemről.
  4. Gyönyörű illusztrációk: A vizuális élmény is fontos szerepet kap, a gyönyörű illusztrációk még élvezetesebbé teszik a könyvet.

Kinek ajánljuk?

A „The Eyemonger” kiváló választás lehet 8-12 éves gyermekek számára, de akár fiatalabbaknak is, ha a szülők együtt olvassák velük. A könyv egyaránt hasznos lehet oktatási intézményekben és otthon is, hiszen a digitális tudatosság minden korosztálynak fontos.

A „The Eyemonger” segít jobban megérteni a digitális világot és annak kihívásait. Angolul tanulóknak pedig kiváló nyelvtanulási lehetőség rövid, szépen fogalmazott szövegeivel.

ICSA

Egyesületünknek is van gyerekeknek szánt adatvédelmis kiadványa, ingyenesen az alábbi linken kérheted: KiberKiadvány

Iratkozz fel hírlevelünkre a legfrissebb információkért, tippekért és készítsd fel gyermeked a digitális világ kihívásaira!

Szeptembertől már csak emailen keresztül küldjük a cikkeket teljes terjedelemben. Ne maradj le róla!

Hírlevél